cenik obkladačské  práce

   

 

 

Montáž sprchových koutů
 

Provádím montáže sprchových koutů včetně vyzdění, osazení zařizovacími předměty a obložení spodku koutu dlažbou (je to hezčí než bílý kryt z plastu).

Sprchové kouty potřebují pro montáž rovný obklad a správný úhel sevření stěn. Svislost stěn by měla být v toleranci několika málo mm na 2m. Speciální sprchové kouty se skleněnými stěnami až k obkladu (bez lišt u stěny) jsou extrémně náročné na přesnost obkladů. Např. 1/2 cm silikonu u zdi na vyrovnání by asi nikoho nenadchlo.

Stejně tak jde o pravoúhlost stěn.
Viděl jsem dokonce případ, kdy obkladač udělal stěnu pro obdélníkový kout omylem krátkou a odešel tedy s tím, že montážník koutu si vyřízne ve stěně v obkladu - od shora dolů drážku a tím se tam kout vejde (pozn. - do tvrdé slinuté dlažby na stěně je nesnadné vyříznout i obyčejnou díru).

Jeden z hlavních parametrů je co nejnižší výška sprchové vaničky od podlahy.
Občas se podaří zapustit vaničku ideálně přímo do podlahy. Souvisí to s připravenou výškou odpadových trubek nad podlahou, v lepším případě v podlaze. Odpady a vodu si běžně připravuji sám, je to lepší z hlediska koordinace.

V případě, že sprchový kout ještě nemáte, můžete ho zkusit poptat u mne, možná získám z velkoobchodu o něco lepší cenu než vy.

.

 
 
 
 
 
 

 


Koupelny

Kuchyně

Ostatní

Ostatní

Josef Štěpánek
tel.: 732 451 590

obklady.stepanek@seznam.cz
 

                             © 2009-2017